Víte, jak používat čističku vzduchu? Tyto tipy odborníků vám ji pomohou využívat správně a co nejefektivněji

0
312
woman sleep with Air purifier in cozy white bed room for filter and cleaning removing dust PM2.5 HEPA in home,for fresh air and healthy life,Air Pollution Concept

V dnešním světě má velký význam. Druhá věc je, že v současnosti je mnohem běžnější vlastnit čističku vzduchu, než umět ji co nejlépe používat. Na první pohled se zdá, že se ovládá poměrně jednoduše. Nicméně, pokud ji jen jednoduše zapojíte a doufáte, že od nynějška budete mít čistý vzduch již navždy, pravděpodobně nepoužíváte čističku nejefektivněji. A možná ani nevyužíváte její plný potenciál. Co doporučují odborníci?

Je nepopiratelné, že čističky vzduchu jsou praktickým řešením v boji proti špatné kvalitě vzduchu a už dnes se stávají nezbytností pro mnohé domácnosti, například rodiny, kde žijí alergici. Čistý vzduch podporuje také hluboký spánek. Víte o tom, že pokud žijete v oblastech s vyšší úrovní znečištění ovzduší, máte o 60 % vyšší pravděpodobnost nekvalitního spánku?

Studie také ukazují, že lepší kvalita ovzduší zlepšuje produktivitu a celkovou pohodu. Při výběru čističky si všímejte parametru rychlosti dodávky čistého vzduchu (CADR). Čističky s vysokým CADR dokážou efektivně snížit koncentrace virových částic v místnosti, včetně viru, se kterým jsme se seznámili v posledních letech.

Jak správně a efektivně používat čističku vzduchu?

Zavřete okna

Chcete-li získat co nejvíce výhod při používání čističky vzduchu, mějte zavřená okna. Otevřená okna znamenají neustálý přísun nečistot zvenčí a čistička bude mít stále práci, přičemž vzduch v místnosti nikdy nedosáhne takovou čistotu, jako u zavřených oken.

Nechte čističku vzduchu zapnutou celý den

Mnohé čističky vzduchu odvádějí nejlepší práci, když jsou zapnuty celý den. Vyberte si zařízení s automatickým režimem, který zajistí, že čistička změní svůj výkon v závislosti na tom, co se děje ve vaší domácnosti. Automatický režim čističek je navržen tak, aby spravoval kvalitu vzduchu v domácnosti, aniž byste je museli ovládat. Takže se aktivuje jen tehdy, když je to nutné. Automatický režim pomůže alergikům udržet bezpečnou domácnost bez ohledu na roční období.

Používejte čističku celoročně

Pokud jste alergik nebude pro vás překvapením, že každé roční období může být sezónou alergií. Ucpaný nos, slzení a únava mohou přijít kdykoli během roku v závislosti na tom, na co jste alergičtí a kde žijete.

Při vaření nebo zapálení svíčky se mohou do ovzduší uvolňovat škodlivé prvky ze spalování. Škodliviny se uvolňují také z běžných domácích předmětů, jako jsou čisticí a kosmetické výrobky, dokonce i barvy a nábytek.

Další článekKuchyňské nože na všechny druhy krájení