Stylové bydlení pro úspěšného mladého muže

0
288
Kitchen Desing in Detail - 3d visualization

V památkově chráněné budově v Kyjevě vznikl velmi zajímavý byt pro mladého, sofistikovaného, ​​svobodného majitele. Dvoupodlažní prostor ještě před jakýmkoli řešením prošel odborným posouzením stavby. V rámci tohoto procesu odhalili původní zdivo, skryté pod vrstvami omítky, staré dřevěné stropní trámy a šikmé stěny v podkroví. Právě tyto cenné nálezy daly rekonstruovanému bytu charakter.

„Když pracujeme v historicky významné budově, vždy se snažíme zachovat, obnovit a využít co nejvíce původních prvků. Věříme, že vytvářejí skutečné autentické pozadí, přičemž zdůrazňují čistotu moderních forem, tvarů a textur. Naší první výzvou bylo najít správnou rovnováhu mezi starým a moderním a zároveň zachovat celistvost prostoru.

Stylový dvoupodlažní apartmán v útulném industriálním stylu
Celý obytný prostor má tlumené tóny a výrazné textury, které dávají bytu hloubku a silné charisma. Zdroj: Andrey Bezuglov, Yevhenii Avramenko

Rozhodli jsme se vyhnout jasným barvám, takže naší další výzvou bylo vytvořit směsici různorodých architektonických prvků spojených monochromatickou paletou,“ popisují autoři přeměny výzvy, s nimiž pracovali při rekonstrukci dvoupodlažního bytu. K tomu přidala inovativní a nadčasová architektonické řešení.

Staré zdivo i trámy obnovily

Celá rekonstrukce začala vynesením a obnovou starého zdiva, stropních a kovových trámů. Dřevěné trámy byly očištěny a natřeny lakem, přičemž se podařilo zachovat až 90 % původních trámů. Architekti věnovali spoustu času výběru náhradních cihel na stěny a okenní obložení, protože chtěli najít cihly, které byly vyrobeny přibližně ve stejnou dobu jako budova. Výsledkem je teplá a přirozená kulisa v celém přízemí. Naleznete zde autentické prvky – například zrekonstruovaný původní rohový krb, ale také moderní architektonické prvky včetně obložení a nábytku.

Stylový dvoupodlažní apartmán v útulném industriálním stylu
V přízemí se nachází kuchyň, jídelna, velký obývací pokoj s filmovým projektorem, šatna a spíž. Zdroj: Andrey Bezuglov, Yevhenii Avramenko

Obklady kolem celého prvního podlaží, iv podkroví

Originálním a působivým, ale i funkčním momentem, kterého si všimnete hned po vstoupení do apartmánu, jsou obklady, které obklopují celé první podlaží. Slouží převážně ke sjednocení a prosvětlení otevřeného prostoru. Obklady najdete také v podkroví, zde mají jinou funkci – slouží k vyrovnání šikmých stěn.

Architekti neměnili původní jedinečnosti stavby, ale ošetřili je moderními prvky. Podkroví je realizováno jako moderní loft bez historických prvků, ale díky stejné monochromatické paletě působí jako přirozené rozšíření přízemí. Celý obytný prostor má tlumené tóny a výrazné textury, které dávají bytu hloubku a silné charisma.

Předchozí článekKuchyňské nože na všechny druhy krájení
Další článek7 tipů, jak si doma udělat fantastickou fermentovanou pochoutku kimči