Stavba na Strakonické přechází do další fáze. Vzniká nový jízdní pruh

0
314

Technická správa komunikací zahájila ve středu 27. července další etapu výstavby, v rámci které se rozšiřuje komunikace na Strakonické. Vybudován bude nový jízdní pruh pro autobusovou dopravu a složky integrovaného záchranného systému. Jaká budou dopravní omezení, která řidiče čekají?

Nový jízdní pruh

Dobrou zprávou je, že nová etapa nějak neovlivní dosavadní plynulost dopravy. Na místě totiž zůstávají dva jízdní pruhy, jako tomu bylo doposud. Stavební práce se zároveň koordinují společně s rekonstrukcí Barrandova mostu, na což odpovídajícím způsobem upozorňuje aktuální dopravní značení v Praze. Součástí celého řešení je také úprava připojení objektu Loděnice ČVUT ke Strakonické ulici. Bude tak zajištěna možnost výjezdu od Loděnice nejen ve směru do centra Prahy, ale také od centra směrem na Zbraslav.

V rámci stavebních úprav v rozšířeném úseku dojde v daném místě také k vybudování opěrné zdi. Celý úsek rozšíření je od nadjezdu mimoúrovňové křižovatky s Mezichuchelskou ulicí po autobusovou zastávku Malá Chuchle. Výsledkem rozšíření celého úseku budou:

  • Průběžný pruh pro autobusy a složky IZS
  • Dva plnohodnotné pruhy pro ostatní řidiče

Celá stavba tak zvýší plynulost a zvýší bezpečnost v lokalitě. Veškeré výkopové a stavební práce v dané lokalitě na komunikaci jsou přehledně označeny a byly na ně vypracovány projekty dopravního značení. Díky tomu je průjezd místem pro řidiče snadnější a dostatečně přehledný. Stavební práce jsou také kvůli průjezdnosti rozděleny do několika etap.

Dopravní omezení v rámci jednotlivých etap

Současná etapa bude probíhat až do 16. 11. 2022. Uzavřena bude pravá polovina komunikace ve směru do centra, ale zachovány budou dva levé jízdní pruhy směrem na centrum. Další etapa je plánována v termínu od 17. 11. do 23. 11. 2022 a uzavřen bude střední pruh komunikace směrem na centrum se zachováním dvou jízdních pruhů v tomtéž směru. Poslední etapa je v termínu od 24. 11. do 30. 11. 2022 a počítá s uzavírkou levého jízdního pruhu ve směru do centra při zachování dvou jízdních pruhů ve stejném směru.

Zdroj/ foto: praha5.cz, tsk-praha.cz

Předchozí článekPlazmový řezací stroj: Perfektní řešení pro dělení rozmanitých materiálů
Další článekPorovnali jsme iTop VPN Free versus Avira Phantom VPN Free: Kdo má lepší hodnocení