Plazmový řezací stroj: Perfektní řešení pro dělení rozmanitých materiálů

0
314

Plazmová řezačka najde využití v mnoha různých oblastech — všude tam, kde je třeba řezání materiálů. Práce s ní je přitom rychlá a kvalitní. Využitím tohoto zařízení můžete snížit finanční náklady.

Plazmový řezací stroj

Plazmový řezací stroj využívá elektrického oblouku podobně jako svářečky. Ovšem vzniká na jiném místě, konkrétně mezi vnější a vnitřní elektrodou. Díky plazmovému plynu se elektrický oblouk dostává ven velkou rychlostí a vzniká tenký paprsek. Právě ten umožňuje přesnou a rychlou práci, přičemž kvalita řezu je na vysoké úrovni. Rychlost je zajištěna zejména díky velmi vysoké teplotě, plazma dosahuje až 20 tisíc stupňů Celsia. Její rychlost se pohybuje kolem 2300 metrů za sekundu.

Vhodné materiály

Plazmová řezačka se hodí pro řezání všech vodivých i nevodivých materiálů. Jde o oblíbenou volbu zejména pro řezání kovových materiálů, včetně vysokolegovaných ocelí a hliníku. Kvalita materiálu přitom není zrovna důležitá — povrch může být zoxidovaný, porušený či lakování a plasmová řezačka si s ním poradí. Bez ovlivnění celého procesu řezání.

Plasmový řezací stroj

Další velkou výhodou, kterou plasmový řezací stroj nabízí, je nenáročnost. K práci totiž potřebuje pouze elektřinu a stlačený vzduch. Alternativou jsou pak různé plyny, jako je dusík, argon či kyslík. Ovšem většina zařízení je přizpůsobena pro práci se stlačeným vzduchem. Navíc bývají vybaveny kompresorem, nemusíte ho tak shánět samostatně. Vybírejte ideálně zařízení, které disponuje filtrem vody a olejů. Předejdete tak zbytečnému zanášení hořáku a řezačky nečistotami a prodloužíte její životnost. Plasmová řezačka, respektive její hořák je velmi citlivý na nečistoty.

Plazmová řezačka umožňuje dělení mnoha různých materiálů v různých tloušťkách. Pokud tedy hledáte univerzální řešení, jde o skvělou volbu.

Předchozí článekKrása jantaru
Další článekStavba na Strakonické přechází do další fáze. Vzniká nový jízdní pruh