Porovnali jsme iTop VPN Free versus Avira Phantom VPN Free: Kdo má lepší hodnocení

0
132

Jaká VPN má lepší parametry: iTop Free VPN, nebo raději zvolit Avira Phantom VPN Free? U obou VPN jsme porovnali parametry, obodovali je a skóre je 6,2/10 – 6,8/10.

Rychlost downloadu a uploadu iTop Free VPN – Avira Phantom VPN Free, která sviští rychleji?

Rychlost stahování (download) a nahrávání (upload) dat je asi nejdůležitější parametr, platí to i o iTop VPN Free a Avira Phantom VPN Free.

Rychlost stahování první jmenované byla v průměru 40 Mb/s, případě druhé 36 Mb/s. iTop Free VPN tak je o 4 Mb/s rychlejší než Avira Phantom Free.

Zjišťovali jsme také upload, u iTop Free VPN činil 40 Mb/s. Avira Phantom VPN Free dosáhla hodnoty 34 Mb/s. Je tedy o 6 Mb/s pomalejší.

Zjišťovali jsme také průměrnou rychlost odezvy, u první VPN byla 116 ms. Konkurenční Avira Phantom Free se naměřilo 13 ms. U odezvy je to naopak, čím nižší hodnota, tím lépe, takže iTop VPN Free se ukázala o 103 ms lepší.

Výsledek iTop VPN Free proti Avira VPN Free tak činí 3 /10 – 4/10.

Dokáže iTop VPN Free streamovat Netflix?

Dostatečná rychlost downloadu je důležitá pro bezproblémové odblokování Netflixu, iTop Free VPN tuto možnost nemá. Obvykle stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, Avira VPN Free odblokovat Netflix nezvládá.

Pokud budete mít VPN, můžete odblokovat videa na YouTube, která jsou v Česku skrytá. Avira VPN Free takovou dovednost obsahuje. Druhá porovnávaná VPN odblokování YouTube má.

Dalšími důležitými funkcemi VPN je multi-hop připojení, ochrana DNS a whitelist. Pro představu iTop VPN Free obsahuje ochranu DNS a Avira Phantom Free zase neobsahuje funkci whitelistingu.

Skóre v sekci funkce tak je 3 /10 ku 4/10.

Obstojí iTop Free VPN v šíři nabízených zemí a serverů?

Šíře nabídky serverů může napovídat o rychlosti připojení, iTop Free VPN spravuje 16 serverů. V seznamu Avira Free VPN jsme našli 1 400 serverů. První z dvojice tak udává o 1384 méně .

Dalším důležitým parametrem je počet zemí, který u Avira Phantom VPN Free během psaní článku byl 36. Srovnávaná VPN jich nabízí 6, tedy o 30 méně. V tomto porovnání tak prohrává .

Doporučujeme sledovat také parametr počtu zařízení, kterých iTop Free VPN zvládá neomezeně. Avira VPN Free v jeden moment povolí připojit neomezeně zařízení. Další parametry si přečtěte v článku srovnání VPN.

Které platformy umí iTop VPN Free a jaké podporuje Avira Phantom Free?

Mezi nejdůležitější parametry VPN patří podporovaná zařízení, iTop Free VPN podporuje operační systém Android a zabezpečí telefony s iOS, druhá VPN služba Avira Phantom Free systém iPhone iOS připojí, přístroje s Androidem umí krýt.

Sdílení informací o používání VPN uživatelem s policií se řídí zákony země, kde má společnost své sídlo. iTop VPN Free formálně vznikla v Hongkongu. Provozovatel druhé VPN má kořeny v Německu.

Aplikace iTop Free VPN není k dispozici v českém jazyce, Avira VPN Free česky taky lokalizována není.

Ve známkování platforem dosáhla iTop Free VPN výsledku 7/10 a Avira Phantom Free si vysloužila hodnocení 10/10.

Předplatné iTop VPN Free versus Avira Phantom Free

Avira Phantom VPN Free lze objednat zdarma, druhou VPN si můžete objednat zdarma. Hodnocení VPN za poměr ceny a funkcí je 10/10 pro první z porovnávaných VPN a 10 /10 pro druhou jmenovanou.

Předchozí článekStavba na Strakonické přechází do další fáze. Vzniká nový jízdní pruh
Další článekUmělé vánoční stromečky za skvělé ceny najdete jenom na svetstromku.cz